Інтернет – це глобальне об´єднання комп´ютерних мереж в світовому маштабі. Самою популярною в використанні є в ньому та частина, яку називають “світовою паутиною” (WWW – World Wide Web). Ця паутина являє собою велику кількість взаємозв´язаних документів. Зв´язок між документами здійснюється за допомогою гіпервказівок, які, як і само зображення на екрані документа, створює мова гіпертекстового розмічення HTML (Hider Text Marcum Language). Мова HTML не відноситься до алгоритмічних мов (таких, як Pascal, Basic, C, Delphi та інших); вона просто вказує транслятору з цієї мови, який називається броузером, як представляти розмічений документ на екрані дисплея. Звідси її простота та легкість в освоєнні.

Текстовий файл, розмічений з допомогою HTML називається Web-сторінкою; він має розширення *.html, *.htm. Його можна створити будь-яким текстовим редактором (наприклад, в “Блокноті”). Гіпервказівки, що
розміщені по фрагментам Web-сторінки, на яких курсор миші набуває зображення вказівного пальця, об´єднує множину Web-сторінок в об´єкт, який називається Web-сайтом.

На сьогодні створено цілей ряд редакторів для автоматизованої підготовки Web-сторінок (MS FrontPage, Macromedia Dreamveawer, HomeSite, HolDog та ін.). Але при реалізації HTML-кода вони часто створюють неправильні або надлишкові коди, які не дозволяють досягти іменно того результату, який був запланованим. Такі коди в подальшому потрібно редагувати в ручну. А це можливо лише при знанні мови HTML.

Добавить комментарий